BAYKUŞLU YASTIK YAPIMI

Baykuşlar bizim kültürümüzde pek sevilmez hatta uğursuz kabul edilir. Bazı ülkelerde ise tam tersidir baykuşlara olan bakış açısı. Uğur getirdiğine inanılır. O yüzdendir ki pekçok süslemede, oyuncaklarda, dekorasyon öğelerinde baykuş figürü kullanılır. Aslında yapılan işlere baktığımızda çok ta sevimli görünüyorlar.
Bukez bir yastık süslemesinde kullanılmış baykuş, ve bence çok ta hoş görünüyor.Yapım aşamaları detaylı olarak fotoğraflanmış.
Özetleyecek olursak, baykuş parçaları, dal ve yapraklar, uygun renk kumaşlardan, olasılıkla da keçeden kesilip iğnelenerek, yastığın ön yüzü olarak kesilen parçanın üstüne dikiliyor. Bu aşama bittikten sonra, yastığın arka yüzü de hazırlanıp parçalar birleştiriliyor. Veee sevimli yastığımız hazır. İçini yumuşacık doldurup kullanabiliriz artık :)

0 yorum:

Yorum Gönder

Lütfen yazılarımız hakkında fikirlerinizi bizimle paylaşın. Özellikle görmek istediğiniz konular varsa belirtin ki daha faydalı paylaşımlarda bulunabilelim. Sorularınız varsa yorum yazarak, ya da mail ile bize ulaşabilirsiniz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...